tutvustus
        esileht   kontakt mokalaat
registreerimine   unustasid parooli?
kasutaja  
parool
aadressid
lemmikud
otsi otsi täpselt
Uudised

 

26.09 Spämmi eemaldus

12.05 Portaali täiendus

07.04 Sisesta laadainfo!

04.06 Tööle

15.12 Laat.ee on suurim

30.09 Laat.ee on IN

30.04 Kummijalatsid

10.04 Raadio usutlus

09.04 Laat.ee uuendus

20.03 Koostöö liitudega

19.03 Seitse päeva nädalasLaat.ee logiraamat

15.12.2009
Laat.ee on suurim

Laat.ee on osutunud Eesti suurimaks omatoodete kauplemiskeskkonnaks koondades tänaseks 1600 toodet ja üle 600 registreeritud kaupmehe.

Novembrikuu Äripäeva artiklis tuuakse esile ka internetiportaalid, mis on keskendunud kodumaise kauba esindamisel vahendustegevusele, liikmemaksudele või jätnud kolmanda osapoole info edastajaks. Selle tulemusena ei ole erinevalt Laat.ee keskkonnast külastus mujal internetilehekülgedel ajaga kasvanud, vaid päädinud maksimumiga 50 registreeritud kauplejat.

Samas tuleks tunnustada ka teiste veebikeskkondade head tahet Eesti tootjate esiletoomisel. Enamus ettevõtmisi on rahastanud portaalide haldajad ilma kõrvalise abita. Igakuine serveri rent, infoabi telefon ja administraatori töökulud nõuavad tuhandeid kroone. Euroopa struktuurifondidest pole leidnud toetust ka portaal Laat.ee, mis on ometigi Eesti suurim tasuta turustuskanal väiketootjate toetuseks. Keskkonna haldaja Virtuaalturg, kuhu kuuluvad Mihkel Jürisson, Krister Rekkaro, Mart Engelbrecht ja Mihkel Nummert, on tasunud kahe aastaga sadu tuhandeid kroone.

Aasta lõpus avati Laat.ee lehtedel reklaampinnad, mida saab välja rentida reklaamiagentuuridele. Sellega kaetakse portaali põhikulud ning tagatakse tasuta teenuste jätkumine kasutajaskonnale. Suuremate arendustegevuste käivitamiseks loodetakse aga endiselt fondide abile ja eeskätt mõistvale suhtumisele, et iseenesest Eesti väiketootjate olukord ei parane.

Äripäeva artikkel 

Kõik õigused reserveeritud.   All rights reserved.