tutvustus
        esileht   kontakt mokalaat
registreerimine   unustasid parooli?
kasutaja  
parool
aadressid
lemmikud
otsi otsi täpselt
Uudised

 

26.09 Spämmi eemaldus

12.05 Portaali täiendus

07.04 Sisesta laadainfo!

04.06 Tööle

15.12 Laat.ee on suurim

30.09 Laat.ee on IN

30.04 Kummijalatsid

10.04 Raadio usutlus

09.04 Laat.ee uuendus

20.03 Koostöö liitudega

19.03 Seitse päeva nädalasLaat.ee logiraamat

 

 
30.04.2009
Laat.ee kummijalatsid
 
Viimasel ajal on meedia kirjutanud mitmel pool lugusid Laat.ee etnokalossidest. Tootjaid on kõikjal kiidetud oma loova suhtumise ja uudsusega sel majanduslikult raskel ajal.
 
Erinevate mustritega kaunistatud kalosse pakub näiteks E-Strauss. Ettevõte tegutseb Ida-Virumaal, kus peamiseks toodanguks on laastukorvid ja puunõud. Soovi korral pakitakse jalatsid punutud karpidesse. Rohkem muhu tikandi jooni järgiv Eveli Jürisson on samuti Laat.ee lehel esindatud. Eesti Päevalehest võis lugeda, et kooliõpetaja on võtnud hobikorras käsile traditsioonilise mustri maalimise. Eeskujudeks on muhulastest esivanemad ja Eestimaa kaunis loodus. Eveli poolt loodud jalanõud on varustatud eraldi sisetallaga ja pakitud muhukollasesse jalatsikotti.
 
Maaleht kirjutab, et Harjumaal elavad Kõue Krõõdad noppisid Eesti Naisest idee ning pintseldasid oma kalossid samuti lilleliseks. Siiski tõdeti, et tööprotsess pole sugugi lihtne ja kalosse peetakse igapäevaseks kandmiseks liiga väärtuslikuks.
 
Üheks esimeseks etnokalosside tegijaks on aga Triinu Traumann, kes lõpetas Tallinna Tehnikaülikooli rõivatootmise erialal ja rakendab nüüd oma teadmisi Muhumaal. Lisaks kalossidele toodab ta osaühingus Nett Tikand lillelisi kummisaapaid.
 
Laat.ee statistika järgi on aprillikuus populaarsemad otsingud seotud rahvuslike mustritega. Tootjad väidavad, et tellimusi on vahel päeva jooksul rohkem kui maalida jõuab. Tegemist on käsitööga, ja iga pintslitõmme tehakse kindla mustri järgi. Siiski jätkatakse ka tootearendust ja nii võib näha uudisena hot-rod kalosse, mis oma uhkete tuleleekidega mehi ootavad.
 
Vaata lisaks:
 
 
 
Kõik õigused reserveeritud.   All rights reserved.