tutvustus
        esileht   kontakt mokalaat
registreerimine   unustasid parooli?
kasutaja  
parool
aadressid
lemmikud
otsi otsi täpselt
Uudised

 

26.09 Spämmi eemaldus

12.05 Portaali täiendus

07.04 Sisesta laadainfo!

04.06 Tööle

15.12 Laat.ee on suurim

30.09 Laat.ee on IN

30.04 Kummijalatsid

10.04 Raadio usutlus

09.04 Laat.ee uuendus

20.03 Koostöö liitudega

19.03 Seitse päeva nädalasLaat.ee logiraamat

 

10.04.2009
Raadio Marta küsitles Laat.ee eestvedajat
 
Neljapäeval kõneles Laat.ee juht Mihkel Jürisson raadio Marta hommikuprogrammis, mille kuulajad on peamiselt Lõuna-Eestist.
 
Laat.ee teenus
 
„Laat.ee on unikaalne keskkond, kus viiakse kokku tootjad ja nende ostjaskond, samas jääb ära igasugune vahendustegevus. Portaal on tasuta. Ootame sinna Eesti tootjaid, kellega tarbija saab ise ühendust võtta.”
 
Laat.ee autorid
 
„Võib öelda, et idee autoriks on Virtuaalturu ühing. Meie huvi on ühendada ja tunnustada Eesti omatooteid valmistavaid ettevõtteid. Soovime, et Eesti väiketootjad saavad suurema ligipääsu turule, ja seda nii Eestis kui rahvusvaheliselt.”
 
Väiketootja ja suurettevõte
 
„Me ei tõmba jämedat piiri Eesti väiketootja ja suurtootja vahel, kuid eesmärk on just toetada väikeseid ettevõtjaid, kuna neil on kõige raskem olnud pääseda traditsioonilistesse turustuskanalitesse. Massitooteid me ei eelista.”
 
Virtuaalturu huvid
 
„Saame tunda sellest ainult rõõmu, et oleme sellise keskkonna loonud. Kuid eks aeg näitab kui palju seda hinnatakse väliste fondide poolt. Tänaseks on olnud vähe võimalusi Euroopa struktuurifondidel toetada seda tegemist, sest süsteem on nii ainulaadne ja uudne. Võibolla siin ei ole lihtsalt leitud selliseid meetmeid, millega meid toetada. Kuid me ei heida meelt. Me jätkame oma tööd.”
 
Populaarsuse põhjus
 
„Ma pigem ütlen, et Eesti tootjaid, kes vajavad sellist turustuskanalit, neid on lihtsalt palju. Ja kui rääkida ajaliselt, siis me oleme tegutsenud ainult viis kuud. Põhiline tootjaskond saabus viimase kolme kuuga. Aga siinkohal kutsungi liituma ja olema julged registreerima meie keskkonnas. Sest, et kõik on tasuta.”
 
Ostja võimalused
 
„Iga tootja kohta saab vaadata tooteinfot väga detailselt. Võimalik on isegi üles laadida videosid oma tootmisprotsessist. Kokku saab lisada kuni 75 toodet, ja iga ühe kohta veel eraldi pildimaterjal, tekstid, hinnad, transpordiviisid. Põhimõtteliselt on tarbija seisukohast asi väga lihtne - ta valib valdkonna mis teda huvitab, ja seda võib ka teha maakonniti kui ta tahab osta kaupa oma naabrusest. Veebilehel on kontaktandmed, ja ta võtab otse ühendust tootjaga. See ongi asja mõte, et jäävad ära igasugu vahendajad kolmanda käega, kes tavalistes turustuskanalites haaravad 50% kasumist endale.”
 
Vahendajate hoiak
 
„Ma ütleksin, et see on pigem nendele meeldetuletus, et ei saa lähtuda ainult enda huvidest. Nad peavad leidma lahenduse, mis rahuldab mõlemaid osapooli. Praeguseks on Eesti väiketootjad surutud nurka. Ja eriti äärealadel on keeruline ellu jääda. Samuti kui vaadata nüüd suuri kaubanduskette, siis harva näeb Eesti toodet. Selleks, et Eesti toode saaks elada, on see praeguseks ainukene viis. Samas me ei võitle otseselt ühegi kaubandusketi ega turustuskanali vastu, vaid lihtsalt pakume omaltpoolt head lahendust.”
 
Huvipakkuvad tooted
 
„Mul on mitu korda olnud tunne, et olen Laat.ee lehelt avastanud „eesti nokia”. Ja neid tooteid, mis mulle meeldivad on palju. Sellest, et tooted on erilised, annab tunnistust ka ostjaskonna poolt antud tagasiside. Kuid minule endale on kõige hingelähedasemad muhu mustrid, sest ma ise olen Muhumaalt pärit. Teise asjana meeldivad mulle paadid, mis on tänaseks jõudnud Laat.ee müügilettidele. Eesti puupaadi traditsiooni jätkatakse vaikselt, keegi eraldi poes pole neid näinud. Ja nüüd on see võimalus näha tõelist eesti kätetööd.”
 
Kõik õigused reserveeritud.   All rights reserved.