tutvustus
        esileht   kontakt mokalaat
registreerimine   unustasid parooli?
kasutaja  
parool
aadressid
lemmikud
otsi otsi täpselt
Uudised

 

26.09 Spämmi eemaldus

12.05 Portaali täiendus

07.04 Sisesta laadainfo!

04.06 Tööle

15.12 Laat.ee on suurim

30.09 Laat.ee on IN

30.04 Kummijalatsid

10.04 Raadio usutlus

09.04 Laat.ee uuendus

20.03 Koostöö liitudega

19.03 Seitse päeva nädalasLaat.ee logiraamat

 

19.03.2009
Laat, mis töötab seitse päeva nädalas

Maaleht avaldas artikli laadast, mis töötab seitse päeva nädalas ja ööpäev läbi. Tegemist on kauplemiskeskkonnaga Laat.ee, kus pole kohamaksu ja pakutakse ainult Eesti kaupa. Mis aga kõige tähtsam - laadaline saab kauba pakkujaga otse suhelda.

Projekti eestvedaja Mihkel Jürissoni sõnul vajavad enim sellist turustuskanalit väiketootjad, kel tootmise kõrval agressiivseks reklaamiks aega ja võimalusi napib.
Jürissoni ja tema mõttekaaslaste eesmärk on teha asi võimalikult lihtsaks ka neile, kes arvutit hästi ei tunne. Logid end sisse ja oledki virtuaalsel laadaplatsil. Vanematel inimestel, kes ei mõista ise infot sisestada, soovitatakse laadakorraldajatele kirjutada või helistada.

Iga väiketootja võib laadale tulla kuni 75 tootega. Internetis avatud müügilaudadel saab pakkuda ka väikeses koguseses unikaalset toodangut. Laat.ee võimaldab tooteid mitte üksnes müüa, vaid testida tarbijate huvi - statistikalehe abil saab kaupmees teada kui suur on tema veebiesinduse külastatavus.

Jürisson toob ka näite, kuidas toitlustusettevõte saab tellida Laat.ee kaupmeestelt vajaliku koguse lambaliha: "Ta võib tellida liha eri tootjatelt, et saada vajalik kogus kokku. Hind on palju madalam kui siis, mil vahendaja on vahel."
 
Märtsikuus oli kõige rohkem kaupmehi Harjumaalt, seejärel tulid tartlased. Kolmas suurem seltskond, kes virtuaalsel laadaplatsil asju pakkus, olid saarlased. Eeldatavalt kasvab kogu kasutajate arv vähemalt 40 000-ni.
Loe edasi Maalehest

 

Kõik õigused reserveeritud.   All rights reserved.